Rahim Coin, czyli jak zainwestować w biznesmana za pomocą tokenów personalnych?

Tokeny personalne mają wiele różnych funkcji. Mogą być traktowane jako środki płatnicze, punkty na kartach lojalnościowych, czy jako forma gadżetów wspierających markę. Istnieje jednak interesujący przypadek Rahima Blaka, czyli człowieka, który pokazał nowy sposób na osobistą ekonomię.

Krotka historia o Rahimie Blaku

Rahim Blak to przedsiębiorca, który stworzył wiele startupów. Duża część jego firm szybko upada, a nieliczne są w stanie przetrwać. Mężczyzna 22 maja 2018 roku, podczas Infoshare,  zaprezentował całemu światu swoją walutę, czyli Rahim Coin. Biznesman chciał, aby ludzie zainwestowali w niego jako osobę, a nie w jego liczne startupy.

Rahim Coin, czyli jak zainwestować w biznesmana za pomocą tokenów personalnych

Co to jest Rahim Coin?

Rahim Coin to token, który można rozumieć jako udziały w osobistej marce Rahima Blaka. Nabywając Rahim Coin można zdobyć udziały w biznesowym majątku mężczyzny, jego firmach i oczywiście personalnie w samym biznesmanie. Oczywiście można założyć, że po śmierci mężczyzny udziały przejdą na posiadaczy tokenów. Obecnie na giełdzie można wymieniać Rahim Coin na kryptowaluty. Rahim Coin można zakupić na wavesplatrofm (blockchain). Należy pamiętać, że taki token personalny jest inwestycją w konkretną osobę, jak w markę.

Czy to ma sens?

Na obecnym etapie ciężko stwierdzić, czy inwestycja ma sens. Z jednej strony, Rahim Blak, jest przedsiębiorcą, który cały czas się rozwija, tworzy nowe firmy. Z drugiej strony tokeny i kryptowaluty są dynamicznie rozwijającym się rynkiem, z którym wiele może się wydarzyć. Należy jednak stwierdzić, że inwestycja w człowieka, w biznesmana, jest mniej ryzykowna niż inwestycja w jeden biznes.